Případová studie
Místní spolek vybral 300 000 Kč díky fundraisingovému webu

Spolek pro záchranu bohosudovských varhan

 • Přejít na web
 • Představení klienta

  Spolek pro záchranu Bohosudovských varhan vznikl za jediným cílem. Zajistit finanční prostředky na kompletní rekonstrukci velmi cenné kulturní památky v Krupce, městě, které je celé na seznamu UNESCO.

  Většina spolků pro získání prostředků využívá offline aktivity - koncerty, kasičky a podobně. Ve městě s 10 000 obyvateli to má ale malý dosah. Proto se spolek rozhodl nás oslovit, abychom vytvořili sbírkový web, který osloví veřejnost z celé Republiky i z blízkého pohraničí.

  Plánování

  Pro tento web jsme zvolili metodu fundraisingu, která je českým vynálezem - adopce varhanních píšťal. Koncept jsme vyladili tak, aby byl proces pro dárce co nejjednodušší a zároveň zábavný, hravý. Toho jsme docílili především přidáním autentických nahrávek ke každému rejstříku. Správně použitý zvuk dává webu nový rozměr a zážitek dárci.

  Hledáte podobné řešení?

  Realizace

  Realizace rozhodně nebyla hladká. Šlo o atypický projekt a bylo potřeba napsat množství kódu na míru. Dále bylo potřeba zajistit nahrávání přímo v kostele, které komplikovala mimo jiné i pandemie COVID-19. Bylo třeba řešit celou řadu záležitostí, které neměli vůbec souvislost s vývojem. Plánované spuštění před štědrým dnem se nakonec nepodařilo a projekt byl dokončen až těsně před koncem roku.

  Výsledky

  Výsledky zdaleka předčily veškerá naše očekávání.

  347 796 Kč

  Peněz vybraných od dárců přes web

  141

  Dárců oslovených přes web

  35 000 Kč

  Nejvyšší dar od jednoho dárce

  Hledáte podobné řešení?